W dniach 20-22.09.2013 r. odbył się międzynarodowy turniej judo, w którym wzięła udział uczennica klasy I technikum logistycznego - Alicja Kotowska, reprezentująca Zespół Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku. Nasza reprezentantka wyjechała dzień przed turniejem, aby móc zrelaksować się  w trakcie zwiedzaniu stolicy Niemiec. Turniej został oficjalnie otwarty w sobotę o godz. 9:00 w hali  klubu VfL Tegel. W turnieju TegelCup 2013 startowało 29 klubów z Niemiec, Polski oraz Czech - razem 303 zawodników. Wysoki poziom turnieju, bardzo liczne obsadzone kategorie wagowe sprawiły , że tylko nielicznym udało się wywalczyć podium. Alicja Kotowska z ZST Turek - kat wag do 99,7 -  zajęła pierwsze  miejsce w swojej kategorii wagowej,  pokonując zawodniczki z innych państw. Po sobotnich walkach odbyła się uroczysta kolacja integracyjna, przygotowana przez władze klubu VfL Tegel dla wszystkich uczestników turnieju.

Z występu zadowolony jest również trener Alicji – p.  Marek Kujawa, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Technicznych w Turku: „Jestem pod wrażeniem wysokiego poziomu  tych zawodów oraz  rewelacyjnej postawy naszej uczennicy. Pragnę podkreślić, że  ten turniej jest dla nas ważny nie  tylko pod względem sportowym, ale też pod względem wychowawczym”. Występy uczennicy ZST wskazują, że szkoła jest znana u naszych zachodnich sąsiadów już nie tylko od strony kształcenia zawodowego, ale również sukcesów sportowych.  Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe wyjazdu  zawodniczki ZST Turek  firmie - P.P.H. Banasiak Sławomir w Turku.

{morfeo 44}