Od 20 lat młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Turku wyjeżdża na TARGI POLAGRA - GASTRO do Poznania. W tym roku także  grupa 45 osób wybrała się na "Coroczne Święto Żywności" do  Poznania. Tak liczny udział uczniów wynika z coraz większego zainteresowania młodzieży tematyką żywieniową.
W dniu 25 września 2013 r. odbył się finał "Kulinarnego Pucharu Polski", podczas którego młodzież obserwowała zmagania młodych kucharzy z różnych restauracji w kraju. Szczególnym zainteresowaniem uczniów  klas czwartych cieszyły się: prezentacja "Alternatywne metody zaparzania kawy" oraz eliminacje do Mistrzostw Polski Baristów. Na Targach Polagra- Gastro młodzież miała okazję poznać nowoczesne wyposażenie zakładów gastronomicznych, najnowsze technologie, linie produkcyjne, receptury, a także szeroki asortyment różnorodnych produktów spożywczych.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie ekskluzywnej restauracji "Delicja" , w której szefem kuchni jest absolwent naszej szkoły p. Jacek Kuszka. Pan Jacek omówił zasady funkcjonowania restauracji, przedstawiając kartę  menu, techniki obsługi gości, organizację pracy kelnerów. Ponadto, zachęcił młodzież do zdobywania wiedzy i umiejętności w trakcie odbywania praktyk zawodowych. Specjalnością restauracji "Delicja" są tradycyjne potrawy kuchni polskiej, jak również potrawy kuchni francuskiej i włoskiej.

Podczas wycieczki opiekę nad  młodzieżą sprawowały: Wiesława Woźnicka, Aneta Kurzawa, Halina Łajdecka, Marzena Maćków.

{morfeo 46}