Polish English German

Mariusz Wolontariuszem Roku 2014

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest na całym świecie od prawie 30 lat, zawsze 5 grudnia. Dzień ten ustanowiony został przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. W ten sposób wyrażono uznanie dla wszystkich osób niosących bezinteresowną pomoc innym.

5 grudnia świętowano także w Turku. Tego dnia tradycyjnie wybrano również Wolontariusza Roku 2014 – został nim Mariusz Szymczak - uczeń IV klasy Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Jest osobą, na którą zawsze można liczyć. Propaguje ideę wolontariatu w środowisku młodzieżowym jak i 50+. Jest wolontariuszem w Hospicjum w Licheniu, gdzie wspiera i pomaga osobom nieuleczalnie chorym. Swoim działaniem obejmuje ludzi u schyłku życia. Towarzyszy chorym, pomaga w pielęgnacji, spacerach, poruszaniu się na wózku, czytaniu, ale przede wszystkim jest z chorym – rozmawia, wspólnie milczy, trzyma za rękę. Ponadto Mariusz jest również wolontariuszem w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Turku oraz uczestniczy w akcjach takich jak np. Szlachetna Paczka czy WOŚP. 

Do konkursu o tytuł Wolontariusza Roku 2014 łącznie zgłoszono czworo kandydatów. Byli nimi: Malwina Zielińska, Monika Maryn, Krzysztof Kołata oraz  nasz laureat Mariusz Szymczak.

Podczas spotkania nie zabrakło podziękowań, tortu, drobnych upominków. Miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyły się w Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych MOPS w Turku po raz dziewiąty.

Tekst i foto: iTurek.net

Współpraca