Program PaT

Sukces PAT-owiczów z Zespołu Szkół Technicznych w Turku

Fantastyczna atmosfera, przyjacielskie relacje oraz ogrom dobrej energii! Tak podsumowany został II Ogólnopolski Zlot PaTPORTÓW, podczas którego nie zabrakło reprezentacji Powiatu Tureckiego. W największej tegorocznej akcji edukacyjno-profilaktycznej w Wielkopolsce, która odbyła w dniach 14-15 maja 2016 roku w Wolsztynie, wzięło udział ponad 600 PaTowiczów z całej Polski. Podczas uroczystej Gali Zlotu oficjalną nominację oraz statuetkę Zlotu otrzymał PaTPORT grupy z Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Turku.

Czytaj więcej...

Wycieczka uczniów ZST do Poznania

W dniu 18 marca 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Multikina Malta w Poznaniu. Wyjazd został zorganizowany we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Turku w ramach działań profilaktycznych powiatowej grupy PAT.

Czytaj więcej...

Pierwsze urodziny turkowskiej grupy PaT

Rok temu - 5 lutego - z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji Grzegorza Gibaszka powstała turkowska grupa PaT. W dniu 4 marca br. w Miejskim Domu Kultury obchodzone były pierwsze urodziny tej formacji. Od samego początku grupę tworzyli przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku, którzy w ten sposób udowodnili swoje świadome zaangażowanie w profilaktykę uzależnień. Szczególną rolę naszej szkoły w projekcie podkreśla fakt, iż powiatowym liderem PaT-u  jest Angelika Bartkowiak z ZST.

Czytaj więcej...

Walka z dopalaczami: działania i profilaktyka

W dniach 3, 5 oraz 8 lutego 2016 r. odbyły się w ZST w Turku kolejne spotkania profilaktyczne dla młodzieży. Wzięli w nich udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Turku: asp. sztab. Piotr Kąciak, mł. asp. Krzysztof Bukowiecki i mł. asp. Maciej Boczek, którzy wygłosili wykłady na temat profilaktyki uzależnień, ze szczególnym uwzględnieniem szkodliwości zażywania dopalaczy. Prelegenci zaprezentowali  także cel powstania i funkcjonowania turkowskiej grupy PaT, promującej wśród młodzieży modę na życie bez uzależnień. Wzorem ubiegłych spotkań turkowska grupa PaT zaprezentowała spektakl odzwierciedlający konsekwencje ulegania nałogom i motywujący do przyjęcia postawy asertywnej w kontaktach z używkami.

Czytaj więcej...

Działań profilaktycznych ciąg dalszy

W dniach 3 i 16 listopada 2015 r. odbyły się w ZST w Turku kolejne spotkania profilaktyczne dla młodzieży. Wzięli w nich udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Turku: asp. sztab. Piotr Kąciak oraz mł. asp. Krzysztof Bukowiecki, który wygłosił wykład na temat profilaktyki uzależnień, ze szczególnym uwzględnieniem szkodliwości zażywania dopalaczy.
Urozmaiceniem prelekcji był spektakl turkowskiej grupy PaT odzwierciedlający konsekwencje ulegania nałogom i motywujący do przyjęcia postawy asertywnej w kontaktach z używkami.

Czytaj więcej...

Profilaktyka a Ty

W dniu 20.10.2015 r. w ZST odbyło się spotkanie profilaktyczne dla młodzieży, w którym wzięli udział: Komendant Powiatowy Policji w Turku - inspektor Grzegorz Gibaszek oraz sierżant KPP w Turku - Łukasz Bazela.
Podczas spotkania młodszy aspirant Komendy Powiatowej Policji w Turku – Krzysztof Bukowiecki wygłosił wykład na temat profilaktyki uzależnień, ze szczególnym uwzględnieniem szkodliwości zażywania dopalaczy. Prelegent zaprezentował także cel powstania i funkcjonowania turkowskiej grupy PaT, promującej wśród młodzieży modę na życie bez uzależnień. Spektakl w wykonaniu ww. grupy, który obejrzeli uczniowie klas: 4TA, 4TO, 4TL, 4TG, 4TC, 4CS i 1TG, doskonale wpisał się w tematykę uzależnień od dopalaczy i wzbudził olbrzymie zainteresowanie.

Czytaj więcej...

Spotkanie powiatowej grupy PaT

W dniu 5 października 2015 roku w auli Zespołu Szkół Technicznych w Turku odbyło się inauguracyjne spotkanie grupy PaT z całego powiatu tureckiego, które było odpowiedzią na duże zainteresowanie młodzieży problematyką walki z uzależnieniami. Wrześniowy happening pod hasłem "Stop dopalaczom” zachęcił uczniów do aktywnego wsparcia tego przedsięwzięcia.
Honory gospodarza spotkania pełnił mjr Arkadiusz Michalak, który w imieniu komendanta KPP w Turku - pana Grzegorza Gibaszka, powitał gości oraz przedstawił nauczycieli, którzy sprawują opiekę na działalnością PaT-u w poszczególnych szkołach. Są to: Joanna Gomółka (ZSR), Anna Adamczyk, Renata Spławska (LO) oraz Agnieszka Andrzejak, Joanna Fryga i Mariola Kadrzyńska – Siwek (ZST).

Czytaj więcej...

Współpraca