AKTUALNOŚCI

ZARZĄDZENIE NR 18 /2020
Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych
w Turku z dnia 19.10.2020 r.

na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

14 październik jest w kalendarzu szkolnych imprez dniem szczególnym - świętem tych, którzy pracują z uczniem i dla ucznia. Jak co roku, z tej okazji, nasza młodzież mogła wyrazić swoją wdzięczność i złożyć życzenia pracownikom oświaty. Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej miały jednak - za sprawą pandemii COVID 19 - wymiar wyjątkowy. W czwartkowe popołudnie 15 października 2020 roku, w auli ZST, odbyła się uroczysta akademia całkowicie odbiegająca formułą od dotychczasowych. Wymogi bezpieczeństwa, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, wymusiły ograniczoną liczbę zaproszonych gości oraz uczniów.

Czytaj więcej...

Mistrzowie powiatu w sztafetowych biegach przełajowych

9 października 2020 r. w Russocicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych w Turku zajęli I miejsce w kategorii dziewcząt oraz w kategorii chłopców.  Tym samym wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 20 października br. w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Dzień Wielojęzyczności - Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych, obchodzony corocznie 26 września, to święto europejskiej różnorodności językowej oraz okazja do podkreślenia korzyści płynących z nauki języków. Oba aspekty są ważne, gdyż różnorodność językowa jest podstawowym elementem europejskiej tożsamości kulturowej, a zdolność posługiwania się różnymi językami otwiera szerokie możliwości. Z tej okazji Fundacja Polskie Forum Migracyjne we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce przygotowała online’owe gry o różnorodności językowej.

Czytaj więcej...

15 tys. zł dla absolwentki ZST

Dzień 7 października 2020 r. dla Pauliny Styś, absolwentki ZST w Turku, na długo pozostanie w pamięci. Tego dnia Prezes Zarządu Wyższej Szkoły Handlu i Usług - Pani Magdalena Górska wręczyła Paulinie bon edukacyjny o wartości 15 000,00 zł. Powyższy bon pokryje czesne za 3 lata studiów licencjackich stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku WSHiU w Poznaniu. 

Czytaj więcej...

#skakankachallenge

Pomagamy rodzinie z Zadwornej poszkodowanej w pożarze. Skaczemy 20 razy na skakance i wpłacamy minimum 5 zł na zbiórkę prowadzoną na platformie zrzutka.pl. Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół Technicznych w Turku nominuje: I Liceum Ogólnokształcące w Turku,  Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich oraz Komendę Powiatową Policji w Turku. Nominowane instytucje mają 48 godzin na wykonanie ćwiczenia. Pomóżmy rodzinie wrócić do normalnego, godnego życia!

Czytaj więcej...

#skakanka challenge

Chcesz pomóc rodzinie z Zadwornej poszkodowanej w pożarze? Weź skakankę i skacz z nami! Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza chętnych do udziału w charytatywnej akcji. Już jutro 07.10.2020 na długiej przerwie o 12.25 na orliku za budynkiem A rozpoczynamy #skakanka challenge, czyli 20 skoków na skakance i wpłata min. 5zl na rzecz rodziny poszkodowanej w pożarze na zbiórkę prowadzoną na platformie zrzutka.pl. Już jutro nominacje dla kolejnych instytucji. Nominowane osoby mają 48 godzin na wykonanie ćwiczenia i mogą nominować kolejne osoby lub instytucje. Podejmij wyzwanie, skacz i pomagaj! #skakankachallenge #zstpomaga #zstskacze #szkolnyklubwolontariatu.
 
Link do strony: https://zrzutka.pl/9mcuxh

Odbiór świadectw maturalnych


Odbiór świadectw egzaminu maturalnego odbędzie się 30.09.2020 od godz. 10:00 w sekretariacie w budynku E. 

Współpraca