Polish English German

AKTUALNOŚCI

W drodze do Akademii Technicznej SIEMENSA

Dzień 16.05.2019 r. był dla Zespołu Szkół Technicznych w Turku szczególny - otwarta została bowiem najnowocześniejsza w regionie pracownia automatyki przemysłowej, odzwierciedlająca realną linię produkcyjną. Wpisuje się ona w koncepcję przemysłu 4.0, gdzie ludzie, maszyny oraz systemy IT automatycznie wymieniają informacje w procesie produkcji.

Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny „Wiosna w obiektywie” rozstrzygnięty

W dniu 5.04.2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku została rozstrzygnięta III edycja szkolnego konkursu fotograficznego pod hasłem „Wiosna w obiektywie”.
Wiosna to wspaniały czas dla fotografów, szczególnie jej pierwsze dni, kiedy przyroda budzi się do życia, zaczynają rozkwitać kwiaty, zwierzęta budzą się z zimowego snu, a dotychczasowa szarość zastępowana jest kolorem. 

Czytaj więcej...

"Recykling jest opłacalny - czas na decoupage"

W maju 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs "Recykling jest opłacalny - czas na decoupage". W konkursie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Celem konkursu było  zwrócenie uwagi na fakt, że choć nie wszystkie odpady nadają się do recyklingu (nie można ich wrzucić do pojemnika na papier, tworzywa sztuczne czy szkło), to można im dać drugie życie, tworząc nowe piękne rzeczy (zarówno zabawki jak i przedmioty codziennego użytku. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej plażowej

W dniu 30 kwietnia  2019 roku na boiskach OSiR w Turku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego piłce siatkowej plażowej  dziewcząt i chłopców. Uczennice i uczniowie naszej szkoły rywalizowali z zespołami I Liceum Ogólnokształcącego w Turku oraz Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. W zawodach rywalizowały cztery zespoły żeńskie oraz trzy męskie.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zdrowia w ZST

W dniu 4 kwietnia 2019 roku - w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w Zespole Szkół Technicznych w Turku- odbyło się sympozjum prozdrowotne dotyczące powszechnej opieki medycznej. Mimo postępu cywilizacyjnego, miliony ludzi nadal nie mają do niej dostępu lub muszą wybierać pomiędzy opieką medyczną a jedzeniem, ubraniem oraz mieszkaniem. Głównym założeniem kampanii jest więc skupienie uwagi na konieczności zapewnienia wszystkim ludziom na świecie dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej.

Czytaj więcej...

Komunikat - Uwaga Uczniowie!Od dnia 09.05.2019 r. wejście na teren szkoły jedynie za okazaniem identyfikatora lub legitymacji szkolnej.

Drzwi Otwarte 2019 - zmiana terminu

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. S­­­. Kaliskiego w Turku informuje, że nastąpiła zmiana terminu Drzwi Otwartych i pikniku naukowego "Wiosna z Techniką". Zapraszamy serdecznie 29.05.2019 r. w godz. 09:00 - 15:00

Z poważaniem
  Wioletta Adamiak

Logistycy na praktykach w Hiszpanii

W dniach od 30 marca do 13 kwietnia 2019 r. dziesięcioosobowa grupa uczniów III klas technikum w zawodzie technik logistyk odbyło praktykę zawodową w hiszpańskiej Maladze. Po podróży lotniczej dotarli do albergi Inturjoven, która stała się ich domem na czas praktyk. Praktykanci zdobywali doświadczenie zawodowe w kilku firmach: sklepie z zabawkami ToysRus, markecie budowlanym Bauhaus, w supermarkecie Carrefour, sklepie żelaznym Ferreteria 'Vulcano' i składzie budowlanym Ubaldo Piva. Uczniowie zapoznali się z hiszpańskim systemem magazynowania, a przebywanie w otoczeniu obcojezycznym wzbogaciło ich słownictwo fachowe w j. hiszpańskim. Młodzież aktywnie spędzała również popołudnia. Uczniowie uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego, który łączył tradycyjne zajęcia z aktywizacją w formie gry miejskiej.

Czytaj więcej...

Współpraca