Polish English German

AKTUALNOŚCI

Dobre perspektywy dla ZST

Opublikowany niedawno przez  Fundację Edukacyjną „Perspektywy” Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018  ucieszył nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Turku. ZST znalazł się bowiem na 44. miejscu w rankingu techników województwa wielkopolskiego. Nie jest to z pewnością miejsce w pierwszej dziesiątce szkół, ale poprawienie wyniku o 40 „oczek” z pewnością możemy nazwać sukcesem.

Czytaj więcej...

Aktywny emeryt z duszą artysty   

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Technicznych w Turku rozpoczęło swoją działalność  w 2017 roku i od początku swojego istnienia, w ramach działań statutowych, intensywnie angażuje się w życie ZST, promuje i wspiera inicjatywy szkoły,  integruje społeczność szkolną, w tym pielęgnuje kontakty z absolwentami, a także dba o zdrowie oraz  kondycję intelektualną członków stowarzyszenia oraz emerytów i rencistów.

Czytaj więcej...

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy"

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy (…)”. Słowami naszej noblistki Wisławy Szymborskiej tegoroczni maturzyści: Sylwia Kostrzewa i Łukasz Jakubowski powitali  gości zgromadzonych na balu studniówkowym. Uroczystość odbyła się 13 stycznia br. w Zajeździe Staropolskim w Olszówce. Uświetnili ją swoją obecnością przedstawiciele władz lokalnych: Starosta Turecki Mariusz Seńko oraz Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik. Dyrektor ZST - pani Wioletta Adamiak złożyła uczestnikom  balu życzenia wspaniałej, niezapomnianej, pełnej wrażeń zabawy i pomyślności na egzaminach maturalnych. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście.

Czytaj więcej...

Wolontariuszki czytały dzieciom w SOSW

10 stycznia 2018 przedstawicielki Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedziły dzieci niepełnosprawne, uczące się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku. Wolontariuszki spotkały się z podopiecznymi SOSW w bibliotece, aby wspólnie spędzić czas na czytaniu wierszyków dla dzieci takich autorów jak Jan Brzechwa czy Julian Tuwim. Zgromadzone rekwizyty pomogły słuchaczom przenieść się w świat wykreowany przez poetów. W ten sposób lektorki wraz z dziećmi przeniosły się do zoo, na stragan w dzień targowy oraz do domu pana Hilarego, który zgubił swoje okulary. Niektórym wierszykom towarzyszyły inscenizacje odegrane przez wolontariuszki. Warstwa wizualna czytanych utworów niewątpliwie przyciągnęła uwagę małych słuchaczy. Zarówno dzieci jak i wolontariuszki świetnie się bawiły.

Czytaj więcej...

Olimpiada Wiedzy Technicznej 2018

5.01.2018 r. w Poznaniu odbył się II etap XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej, do którego zakwalifikowało się 3 uczniów z klasy technikum mechatronicznego ZST w Turku. W etapie okręgowym olimpiady wzięło udział 25 uczniów z całej Wielkopolski, a wśród nich nasi uczniowie: Dominik Jankiewicz, Krzysztof Jaros, Szymon Smura.

Czytaj więcej...

Dyżury nauczycieli dla rodziców
w każdy pierwszy wtorek miesiąca
w godzinach od 15.30 do 16.30

Czytaj więcej...

Best wishes from ZST

Spotkanie kolędowe w ZST

W piątek, 22 grudnia 2017 r., w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyło się spotkanie kolędowe przypominające historię powstawania kolęd, które na stałe zrosły się z polską tradycją i dziejami narodu polskiego. Kolędy towarzyszyły Polakom nie tylko w dni świąteczne, ale także na polach bitew, gdy musieli opuścić rodzinny dom, a często także kraj. Kolęda podnosiła na duchu i dawała nadzieję na lepsze jutro.

Czytaj więcej...

Współpraca