Polish English German

AKTUALNOŚCI

Akcja strajkowa trwa!


Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku informuje, że w związku z nadal trwającym strajkiem nauczycieli, szkoła zapewnia jedynie zajęcia opiekuńcze. 

Drzwi Otwarte 2019 - zmiana terminu

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. S­­­. Kaliskiego w Turku informuje, że nastąpiła zmiana terminu Drzwi Otwartych i pikniku naukowego "Wiosna z Techniką". Zapraszamy serdecznie 29.05.2019 r. w godz. 09:00 - 15:00

Z poważaniem
  Wioletta Adamiak

Zarządzenie Dyrektora nr 8/2019


Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku informuje, że zgodnie z zarządzeniem nr 8/2019 wprowadza zmiany w wykazie dni wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych pozostających do dyspozycji dyrektora.
1. W dniu 25.04.2019 r. zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem lekcji.
2. Dzień 29.05.2019 r. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (Technikum, ZSZ, Branżowa Szkoła I Stopnia) – Drzwi Otwarte Szkoły.

Czytaj więcej...

Informacja dla Rodziców i Uczniów

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. S­­­. Kaliskiego w Turku Wioletta Adamiak informuje, że w przypadku strajku nauczycieli od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania, realizacja zajęć dydaktycznych może zostać zmieniona. Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych zapewnia uczniom zajęcia opiekuńcze zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć. Budynki A i E będą zamknięte, natomiast miejsce zbiórki uczniów to sala audytoryjna w budynku C.

Z poważaniem
  Wioletta Adamiak

Rekolekcje Wielkopostne 2019

Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Turku w sprawie organizacji pracy szkoły w czasie Rekolekcji Wielkopostnych

Czytaj więcej...

Nie ma mocnych na drużyny ZST

Podwójnym zwycięstwem ZST w Turku zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 29 marca 2019 r. na stadionie we Władysławowie. W rywalizacji dziewcząt mistrzyniami powiatu zostały reprezentantki ZST Turek, drugie miejsce zajęła drużyna  ZSR CKP Kaczki Średnie, a trzecie miejsce przypadło zespołowi  LO Turek. Drużynę ZST reprezentowały: Agata Adamek, Małgorzata Denkowska, Wiktoria Kazimierska, Karolina Sawicka, Dagmara Skopińska i Wiktoria Wojtyra.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZST na mecie I etapu Erasmus'a

Projekty realizowane w ramach akcji Erasmus + służą wprowadzaniu długofalowych zmian,  innowacji i dobrych praktyk tam, gdzie jest to niezbędne dla zapewnienia wysokiej jakości kształcenia na różnych poziomach edukacji. Uczniowie korzystający z mobilności edukacyjnej zdobywają wiedzę oraz umiejętności, doskonalą swój rozwój osobisty a także zdolności do zatrudnienia na europejskim rynku pracy. Realizacja projektów wpływa na innowacyjność oraz jakość nauczania i szkolenia w Europie, wzmacnia kompetencje językowe, a w rezultacie zwiększa zrozumienie innych kultur i krajów.

Czytaj więcej...

ZST na Regionalnym Kongresie Zawodowym w Grzymysławicach

Na zaproszenie Wojewody Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Kurator Oświaty 27 marca 2019 r. ZST w Turku brał udział w Regionalnym Kongresie Zawodowym. Odbył się on w  Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach k. Wrześni. Podczas kongresu kilkanaście najlepszych szkół technicznych z całej Wielkopolski mogło zaprezentować swoje wyposażenie i bazę dydaktyczną, w szczególności w zakresie kształcenia praktycznego. W przypadku ZST była to okazja do zaprezentowania efektów pracy kół zainteresowań, takich jak Robotech, a także kierunków kształcenia w zakresie informatyki, mechatroniki (robot sortujący krążki), teleinformatyki (spawanie światłowodów), grafiki i poligrafii cyfrowej (projektowanie grafiki za pomocą tabletów graficznych).

Czytaj więcej...

Współpraca